درباره ما

مقدمه:

شرکت فولاد مبارکه اصفهان عظیم ترین واحد صنعتی کشور جمهوری اسلامی ایران در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاسیس و راه اندازی شد و از ابتدای سال 1372 به بهره برداری رسید.

این شرکت تولیدکننده محصولات فولادی تخت از ضخامت 0.18 تا 16 میلی متر به صورت کلاف ، ورق گرم و سرد نوردشده و محصولات پوشش دار شامل انواع ورق های قلع اندود ، گالوانیزه و رنگی می باشد .

شرکت فولاد مبارکه اصفهان در راستای تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران در رسیدن به خودکفایی و رهایی از وابستگی اقتصادی ، طرح های توسعه خود را برای رسیدن به ظرفیت 11.8 میلیون تن در سال به اجرا گذاشته است.

طرح های توسعه در کارگاه های مختلف شرکت فولاد مبارکه اصفهان اجرا شده که بخشی از آنها راه اندازی و بخشی مراحل تکمیلی را می گذراند.

محصولات پوشش داری که از ابتدای طرح تولید در شرکت فولاد مبارکه اصفهان در نظر گرفته شده بود ، شامل ورق های گالوانیزه، رنگی و قلع اندود می باشدکه با استفاده از روش های موثر و اقتصادی حفاظت از خوردگی ورق در صنایع مختلف استفاده می گردد . بعنوان مثال صنایع ماشین سازی ، خودروسازی ، لوازم خانگی و ساختمانی و صنایع فلزی به طور گسترده از ورق گالوانیزه استفاده می نمایند.

تولید ورق رنگی به عنوان یکی از روش های موثر و اقتصادی ، ضمن افزایش زیبایی سطح ورق عمر کاری ورق گالوانیزه را حداقل 1.5 برابر بهبود می بخشد. همچنین ورق قلع اندود به علت خاصیت مهم حفظ و نگه داری مواد غذایی و سایر محصولات ، دارای کاربرد های زیادی است که با توجه به شرایط فرم پذیری عالی و عدم شکنندگی آن در حمل و نقل غالبا در صنایع بسته بندی مواد غذایی ، شیمیایی ، دارویی رنگها و ورنی ها و با درصد اندکی نیز در ساخت سایر مصنوعات از قبیل فیلتر روغن ، گزوییل ، ماشین آلات حمل و نقل ، صنایع اسباب بازی ، باتری سازی و … به کار می رود.

تاریخچه شرکت :

شرکت صنایع آهن و فولاد آرتاویل ساخت از سال 1384 به شماره ثبت 5677 در استان اردبیل شهر اردبیل بعنوان یکی از شاخص ترین و مجهزترین مراکز خدماتی مجتمع فولاد مبارکه با در اختیار داشتن متنوع ترین و پیشرفته ترین خطوط خدمت برش محصولات فولادی شروع بکار نمود.